close

Registration for speaking at the Cybersecurity Challenges of the Future conference is now open. Register here

Ing. Kateřina Kalinová

Ing. Kateřina Kalinová
Ing. Kateřina Kalinová
Lektorka pro oblast financí

Kateřina Kalinová v současné době pracuje jako konzultantka poradenské společnosti Sfincs, která svou poradenskou činnosti zaměřuje na proces akvizic a fúzí a na restrukturalizace podniků.

Dále paní Kalinová přednáší v anglické i české sekci na Vysoké škole finanční a správní, a to zejména v oblastech, kterým se věnuje profesně tj. finanční řízení podniků a finanční analýzu. Vedle toho se také věnuje lektorské činnosti pro různé vzdělávací agentury (profesní vzdělávání).

Do konce roku 2012 pracovala 16 let v investiční společnosti EPIC jako projektový manažer. Ve své praxi se zabývala zpracováváním analýz, ocenění společností, informačních memorand stejně jako všech materiálů, které jsou nedílnou součástí procesů M&A, restrukturalizací nebo rozvojových projektů. Zpracovávala i finanční analýzy, monitorovala trhy a podílela se na správě majetku pro významné české i zahraniční klienty.   

V letech 1995 - 1996 působila v auditorské společnosti BDO jako asistent auditora. Díky vstřícnému a vlídnému přístupu spolupracujících auditorů měla možnosti zblízka sledovat a podílet se na auditu mnoha velkých pražských společností.

Bakalářský titul získala na VŠE v oboru daně a finanční kontrola na fakultě financí a účetnictví, inženýrský titul získala v roce 1998 na téže fakultě v oboru účetnictví. V letech 2000 - 2003 studovala CFA Institute, což je prestižní americká organizace sdružující a školící finanční analytiky.

Jako lektorka preferuje při výuce interaktivní a zábavné formy výuky, které umožní všem účastníkům výuku si užít, prožít a zažít, protože jen vyzkoušené a osahané má šanci proniknout do paměti. Proto vítá účastníky otevřené, komunikativní a nebojácné, kteří se nestydí hrát si a ptát se.

Jejím lektorským cílem je ukázat podnikovou praxi v celém spektru barev od teorie po praktické aplikace a užít si spolu se studenty přínosný a hlavně příjemný den.

Motto: "Nevěřím žádné statistice, kterou jsem sám nezfalšoval." (fámu o tomto údajném Churchillově výroku rozšířil německý ministr propagandy Joseph Goebbels)

Application for study

Interactive online: