close

Apply for a Global Education Scholarship, and get 50% off the MBA! Only 4 scholarship spots are left in July. Read More.

Titul MBA - kariérní možnosti a průměrný plat

30. 7. 2019
Štítky

Přemýšlíte o studiu MBA? Získané znalosti uplatníte, ať již míříte na tzv. “céčkové pozice” vrcholového managementu, nebo přemýšlíte o rozjetí vlastního podnikání. V jakém zaměstnání se vám bude MBA hodit a jaký můžete očekávat průměrný plat? Odpověď naleznete v tomto článku.

Finanční ředitel (CFO)/manažer
Na těchto pozicích nestačí pouze orientace ve světě čísel. Správný kandidát musí zvládat též strategicky navigovat business a mít dostatečné komunikační a prezentační dovednosti pro úspěšnou spolupráci s ostatními odděleními firmy. Titul MBA zaměřený na manažerské schopnosti je tedy ideální volbou. 
Průměrný plat:  80 000 - 105 000 Kč.

Ředitel marketingu (CMO)
Studiem MBA získáte schopnost sestavovat úspěšné marketingové strategie, které zlepší postavení firmy na trhu a přilákají nové zákazníky. 
Průměrný plat: 82 000 Kč a výše

Obchodní ředitel (CSO) 
Pozice obchodního ředitele není jen o vytváření produktových strategií, ale též o řízení vztahu se zákazníky a určování nejlepších prodejních kanálů. Znalosti marketingu, které poskytuje titul MBA, jsou tak pro něj důležitou devizou. 
Průměrný plat: 93 000 Kč a výše. 

Mezi další pozice vrcholového managementu, na které vás může titul MBA dostat, patří provozní ředitel (COO), technický ředitel (CTO) nebo personální ředitel (CHRO). Očekávejte průměrný plat okolo 95 000 korun.

MBA

Je MBA dobré jen pro vrcholové manažery? 
Jistěže ne. Přínosem je i pro všechny pracovníky středního managementu, či následující povolání: 

Investiční bankéř
Toto povolání má spousta lidí spojeno především s obchodníky na Wall Street. Ve své podstatě se jedná o finanční poradce, kteří pomáhají získat kapitál pro své klienty. Ať už chcete poskytovat poradenství na volné noze, či pracovat pro velkou banku, titul MBA je ve světě investičních bankéřů uznávanou výhodou. 
Průměrný plat: záleží na více faktorech. Platí však, že tato pozice patří mezi nejlépe placené na světě. 

Finanční analytik
Finanční analytik je nezbytný pro strategické směřování firmy. Úspěšný analytik musí mít na dobré úrovni i manažerské znalosti, včetně soft skills. Pro lidi, kteří mají vystudované pouze finance, je tak MBA skvělou nástavbou pro kariérní růst. 
Průměrný plat: 41 000 Kč a výše.

Podnikatel
Úspěšní podnikatelé nikdy nezapomínají rozvíjet své znalosti. Studium MBA vám pomůže získat znalosti potřebné k vedení businessu, ať již začínáte, nebo hledáte nový impuls pro růst. 
Průměrný plat: záleží na vás. :)

Studium MBA obecně pozvedne vaše manažerské schopnosti na novou úroveň a otevře vám dveře k novým kariérním příležitostem. Přesvědčte se sami na LIGS University. 

MBA

Select your study program:

MBA Program

 

DBA

Choose your field of specialization:

 

MSc

Choose your field of specialization:

 

Ph.D.

Choose your field of specialization:

 

close
LIGS logo white color

Last chance to enroll Ph.D. & DBA!
Get 25% off the Tuition by enrolling until 30.6.2022

Due to demand, we are stopping intake of new Ph.D. & DBA students.
Apply now and study with a decreased tuition!

Interactive online Ph.D.
 

More information

 

Interactive online DBA
 

More information