Myslíte si, že naši lektoři pouze tvrdě pracují a už jim nezbývá čas na jejich koníčky? Chyba, máme mezi nimi dokonce pár kreativců a s jedním z nich, Dr. Grigory Sergeenko. A čemu, že se Grigory dlouhodobě věnuje? Jeho velkou vášní a extra profesním zaměřením je fotografie. Neváhejte omrknout jeho portfolio a přečtěte si jak se focení dostal.
Dr. Grigory Sergeenko je generálním ředitelem společnosti Stronghold s.r.o. Společnost se také skládá z globálního týmu vysoce kvalifikovaných vývojářů. Na LIGS University působí jako lektor v oblasti financí, krizového a projektového managementu.
Když jsem byl dítě, fascinovaly mě profesionální fotografie afrických zvířat. Myslím, že to byl první impuls k tomu, abych se začal učit o analogové fotografii a později digitální fotografii.
Dlouhou dobu jsem se učil fotit sám. Časem jsem se, ale rozhodl rozšířit si obzory a získat odborné vzdělání. Studiu jsem se věnoval na akademii Fotoinstitutu, kde přednáší fotku ti nejlepší z oboru. Mezi ně patřil například i Kamil Varga nebo Robert Vano. Jsem opravdu hrdý, že jsem mohl studovat pod lektory, kteří působí například i na pražské FAMU.
No a co se týče nějakých vtipných historek? To bohužel prozradit nemohu kvůli podpisu NDA. Jediné co vám řeknu je, že se to týkalo obvykle focení aktů nebo glamour. Moje pusa je zamčená na zámek, jsem profík a gentleman.
Vyzkoušel jsem různé vybavení, včetně fotoaparátů značek Minolta, Sony a Canon. Nakonec jsem se ale zůstal u digitální zrcadlovky značky Nikon. Můj model D750, je sice trochu zastaralý, ale stále funguje jako hodinky. Nejdůležitější je samozřejmě optika. Vlastním sadu pevných objektivů 35,50 a 70-200.
Jsem skalním fanouškem a uživatelem Nikonu. Má to své opodstatnění. Za prvé, lepší optika, za druhé je to skvělý nástroj pro fotografy, a za třetí, je to moje osobní volba. Ale mnohem lepší je například Hasselblad, což je prostě jiná liga.
Záleží. Jemné, glamour portréty jsou lepší s využitím přirozeného světla. Při práci ve studiu musíte mít vždy alespoň dvě světla. Rád pracuji s různými difuzory, jako jsou softboxy atd. Pokud fotíte uvnitř zejména reportážní fotografie není zbytí. Téměř vždy musíte využít světel, já pracuji s tzv. odraženým bleskem. Pokud chcete docílit dramatického feelingu je třeba použít ostré světlo. Světla jsou jednou z nejtěžších částí fotografie. Díky jejich různému využití se pak jednotlivé fotografie od sebe liší.
Existuje jich mnoho, ale ty, kteří měli obrovský vliv na moji práci jsou:
Fotografuji ve formátu RAW a vždy upravuji barvu. Retušování dělám jen zlehka a většinou na základě zpětné vazby klientů.
Miluji myšlenku uchování krásy momentu. Myslím, že právě to mě fascinuje nejvíce.
Baví mě dělat obojí. V této oblasti nemám preference.
Pracuji s formátem RAW.